Skip to content
Домашня сторінка » Блог » Лабіопластика » Чи болить лабіопластика?

Чи болить лабіопластика?

    Лабіопластика, тобто хірургічна корекція статевих губ, — це процедура, яка стає все більш популярною серед жінок, які прагнуть покращити свій фізичний комфорт і естетичний вигляд інтимних частин тіла. Одне з найбільш поширених запитань, яке виникає у зв’язку з цією процедурою, стосується болю. Чи болісна лабіопластика? Які відчуття виникають у пацієнток під час і після операції? У цьому матеріалі я постараюся дати відповіді на ці питання, щоб розвіяти будь-які сумніви та допомогти тобі зробити поінформоване рішення.

    Чи боляче робити лабіопластику?

    Чи болить лабіопластика?
    Одразу хочу підкреслити: лабіопластика не болить. Правильно проведена процедура є абсолютно безболісною. Під час операції ти не повинна відчувати жодного болю чи дискомфорту.

    Можливо, ти зараз замислюєшся: як це можливо? Звідки ж тоді беруться розповіді про біль, які можна знайти на різних інтернет-форумах? Чи не намагається автор трохи прикрасити дійсність?

    Абсолютно ні. Правильно виконана лабіопластика, проведена з дотриманням необхідних протоколів знеболювання, не повинна спричиняти болю. Важливо, щоб хірург дотримувався кількох ключових правил – про це розповім нижче.

    Чи болісний період відновлення після лабіопластики?

    Лабіопластика – це хірургічна операція, яка, як і будь-яке хірургічне втручання, супроводжується періодом відновлення. Коли дія анестезії закінчується, природно, що можуть виникнути певні неприємні відчуття, які потребують застосування знеболювальних засобів.

    Проте хороша новина полягає в тому, що у випадку з лабіопластикою більшість пацієнток потребують знеболювальних препаратів максимум протягом одного дня після операції. Завдяки сучасним хірургічним технікам і належному догляду, процес загоєння, як правило, проходить досить м’яко і без значних ускладнень.

    Чи болить саме введення анестезії?

    Думка про голку, яка наближається до такого чутливого місця, як статеві губи, може викликати тривогу. Я прекрасно це розумію. Але маю для тебе хороші новини: при лабіопластиці немає необхідності колоти малі статеві губи.

    Замість стандартної інфільтраційної анестезії, я застосовую більш сучасний підхід – анестезію срамного нерва. Як це працює? Замість численних уколів безпосередньо в статеві губи, роблю один укол у бокову частину, ближче до великих губ. Уяви собі, що нервова система статевих губ схожа на дерево – від головного срамного нерва відходять менші «гілки» нервів. Замість того, щоб знеболювати кожну з цих гілок окремо, що потребувало б багатьох уколів, я блокую весь «стовбур», тобто срамний нерв, одним точним уколом. Результат? Весь цей ділянка ефективно знеболюється.

    Крім того, такий тип анестезії діє тривалий час, що виключає необхідність додаткових уколів під час операції.

    А чи болить цей єдиний укол? Не буду обіцяти, що ти не відчуєш взагалі нічого. Ти відчуєш, але це не буде біль – скоріше короткочасний дискомфорт. На шкалі від 1 до 10 я б оцінив це відчуття на 2, можливо 3. Після цього короткого моменту дискомфорту ти не відчуєш жодного болю протягом усього процесу.

    Коли лабіопластика може бути болісною?

    Є дві ситуації, коли може виникнути біль: при набряку або якщо під час операції використовували лазер.

    Зосередимося спочатку на набряку. Уяви собі, що минуло дві доби після операції, усе йшло добре, і раптом ти починаєш відчувати дискомфорт. Що відбувається? Це може бути наслідком набряку, який іноді з’являється під час загоєння рани. Накопичення рідини викликає набухання тканин.

    Уяви собі поріз на шкірі, наприклад, на руці — хірург накладає шов, рана починає гоїтися, але тканини навколо порізу набрякають, що може призвести до натягу швів. У крайніх випадках шов може «врізатися» в набряклу тканину, що спричинить біль.

    Як уникнути набряку та пов’язаного з ним болю? Головну роль тут відіграє глибоке знання хірургічних технік, точне накладення швів і правильне використання обладнання під час лабіопластики. Завдяки цим факторам я можу провести операцію з мінімальною інвазивністю, що значно знижує ризик виникнення набряку.

    Лазерна лабіопластика і біль після операції

    Лазерна лабіопластика користується значною популярністю, головним чином тому, що слово «лазер» звучить сучасно та вражаюче. Але… важливо зрозуміти, що насправді означає використання лазера. Лазер – це концентрований пучок світла з дуже великою енергією, який не тільки точно розрізає тканини, але, на жаль, також їх припікає. Твоєму організму, твоїм тканинам, потрібно загоїтися не тільки від розрізу, але і від опіку.

    Уяви собі, що ти випадково вилила на руку окріп. Чи буде боляче на наступний день? Звісно, що так. Подібна ситуація виникає, коли тканини припікаються під час використання лазера – саме цей термічний ефект може викликати біль у наступні дні після операції.

    Є значно кращі методи проведення лабіопластики, ніж за допомогою лазера. Це техніки, які є більш точними і набагато менш травматичними для навколишніх тканин, що забезпечує значно м’якший процес відновлення. Наприклад, радіочастотний ніж. Про це я розповім детальніше в іншій статті.

    Підсумовуючи: чи болить лабіопластика?

    Однозначно ні – лабіопластика є абсолютно безболісною процедурою. Від моменту введення анестезії до самої операції і навіть у період відновлення, болю не повинно бути. Навіть сам процес анестезії проводиться так делікатно, що ти не відчуєш значного дискомфорту. А перші дні після операції? Як і після будь-якого хірургічного втручання, ти щось відчуватимеш. Але знеболювальні препарати можуть знадобитися максимум на один день після процедури.

    На жаль, і досі трапляються фахівці, які вважають, що «хірург витримає будь-який біль… якщо це біль пацієнта». Однак я твердо переконаний, що у XXI столітті медицина повинна бути комфортною та безболісною.

    На підтвердження цього, розповім історію однієї з моїх пацієнток. Через два дні після операції вона пішла на весілля! Щоправда, не наважилася танцювати, але чудово проводила час з близькими. Хоча я не рекомендував їй брати участь у такій події, вона зізналася мені про це лише під час контрольного огляду через місяць. Ця історія лише підкріплює мою впевненість у тому, що лабіопластика справді не викликає болю.

    5/5 - (1 голосів)

    Додайте коментар

    Your email address will not be published. Required fields are marked *